Αρχική

Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 3ου Εσπερινού Επαγγελματικού Λυκείου Λάρισας. Εδώ θα βρείτε πληροφορίες που αφορούν τη δομή και λειτουργία του σχολείου μας, ανακοινώσεις για μαθητές και εκπαιδευτικούς, δραστηριότητες του σχολείου, εργασίες των μαθητών, εκπαιδευτική νομοθεσία, χρήσιμους συνδέσμους και άλλα.

Το Σχολείο μας υπηρετεί έναν πολύ σημαντικό σκοπό. Δίνει το δικαίωμα σε εργαζόμενους, σε ενήλικες και σε όσους για διάφορους λόγους, δεν ανέπτυξαν και δεν αποκάλυψαν “έγκαιρα” τις ικανότητες να διεκδικήσουν μέσα από την αδιαμφισβήτητη, ανθρωπιστική και πολιτιστική αξία της γνώσης  ίσες ευκαιρίες για την εξελιξή τους στην ζωή.

Σε αυτό το υπέροχο ταξίδι της γνώσης, το Σχολείο δίνει στους μαθητές γενική μόρφωση αλλά και ειδικές γνώσεις και δεξιότητες, που μπορούν να αξιοποιηθούν για την καλύτερη προσαρμογή τους στις αναπότρεπτες μεταβολές που επέρχονται στην τεχνολογία, στην οικονομία και στην καθημερινή τους ζωή.

Ελπίζουμε η πλοήγηση στον ιστότοπό μας να φανεί χρήσιμη σε μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και να αποτελέσει ένα χώρο έγκυρης πληροφόρησης.

Φωτογραφίες από εκδηλώσεις του σχολείου