Νέα ραδιοφωνική παραγωγή στο european school radio

Το σχολείο μας στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος   με τίτλο «Επικοινωνώ και δημιουργώ ραδιοφωνικά στο EUROPEAN SCHOOL
RADIO-ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ» δημιούργησε  τη ραδιοφωνική παραγωγή “Ταξίδια με νότες” η οποία θα μεταδίδεται μία φορά το μήνα και  θα περιλαμβάνει 4 εκπομπές.

Η πρώτη εκπομπή θα μεταδοθεί την Δευτέρα  28-2-2022 στις 10 το βράδυ με τίτλο “Μουσικά ταξίδια”.

Η εκπομπή αυτή είναι κυριολεκτικά γεμάτη με ταξίδια. Ταξίδια πραγματικά και ονειρικά. Ταξίδια σε μέρη υπαρκτά και φανταστικά. Ταξίδια μοναχικά και συντροφικά. Μουσικά ταξίδια όπως τα φαντάστηκαν και έγραψαν οι ποιητές και τα ερμήνευσαν οι τραγουδιστές. Σαλπάρετε μαζί μας για να σας ταξιδέψουμε και να σας διασκεδάσουμε!

Συνδεθείτε από τον υπολογιστή σας ή το κινητό στο http://europeanschoolradio.eu/player.php   για να ακούσετε την εκπομπή   και να επικοινωνήσετε μαζί μας στο chat.

Την επιμέλεια και δημιουργία των αφισών είχε η μαθήτρια Γελαντζοπούλου Ειρήνη του τμήματος Β2 Πληροφορικής.